Email biuro@optoscan.com.pl
Zadzwoń +48 74 867 00 11
Otwarte Pon - Pią: 08:00 - 16:00
Logowanie

System Lokalizacji Pojazdów SpaceGUARD został zaprojektowany specjalnie pod kątem logistyki pojazdów takich jak samochody, motocykle, maszyny budowlane czy komunalne. Urządzenie zamontowane w pojeździe systematycznie przesyła do systemu informacje o położeniu pojazdu, jego prędkości i kierunku jazdy. SpaceGUARD został zaprojektowany od podstaw w Polsce, co daje możliwość elastycznego dopasowania go do potrzeb użytkowników.

Wszechstronna i uniwersalna aplikacja systemu dostępna jest pod adresem https://gdzieauto.pl/z/ i działa na każdym urządzeniu podłączonym do internetu i wyposażonym w przeglądarkę WWW. Daje  to możliwość lokalizowania swojego pojazdu, przeglądania trasy oraz sprawdzenia jego parametrów  za pośrednictwem telefonu, tabletu czy komputera.

Funkcjonalność systemu:
– wskazanie pozycji pojazdu,
– wskazanie prędkości pojazdu,
– określenie kierunku jazdy,
– archiwizacja przejechanych tras,
– generowanie raportów postojów,
– generowanie wykresów prędkości,
– możliwość tworzenia stref,
– generowanie raportów wjazdu/wyjazdu ze stref,
– generowanie wykresów napięcia zasilania,
– możliwość udostępnienia pozycji pojazdu osobom,
– generowanie powiadomień e-mail o:

– alarmach (po podłączeniu systemu do autoalarmu),
– braku autoryzacji (po podłączeniu przycisku autoryzacji),
– przekroczeniach prędkości,
– powiadamianie o wjechaniu/wyjechaniu pojazdu ze strefy,
– zaniku zasilania.


KORZYŚCI Z WDROŻENIA W FIRMIE USŁUGI LOGISTYCZNEJ GDZIEAUTO

 

Spadek kosztów utrzymania floty

Agresywna jazda samochodem  zwiększa ryzyko wypadku, uszkodzenia pojazdu służbowego i przyspiesza jego zużycie, co w znaczący sposób podniesi koszty użytkowania floty. Dlatego dzięki nadzorowi nad jazdą każdego z kierowców, analizom wykresów prędkości możliwe jest osiągnięcie wymiernych korzyści finansowych i redukcji kosztów utrzymania floty pojazdów.

Zmniejszenie przebiegów

Systematyczny monitoring pojazdu z dostępem do zapisanych danych historycznych, proste i intuicyjne raporty, możliwość sprawdzenia bieżącej lokalizacji każdego z pojazdów (w tym również na smartfonie, czy tablecie), może powodować zauważalny spadek przebiegu pojazdów. Ciągły nadzór nad pojazdem eliminuje zakusy kierowców do nadużyć.

Zwiększenie terminowości dostaw lub odwiedzin

System GdzieAuto co kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund przesyła bieżącą lokalizację pojazdów. Umożliwia to skrupulatną weryfikację zadań i planów  narzuconych kierowcom, a w tym planów odwiedzin. Wszystkie przesłane  dane są zapamiętywane w systemie, tak więc w przypadku otrzymania reklamacji można do nich wrócić.

Ochrona pojazdu, kierowcy i ładunku

Usługę Logistyczną można rozszerzyć także o zakres ochronny i podłączyć do systemu fabryczny autoalarm oraz przycisk autoryzacji. System będzie wtedy generował automatyczne powiadomienia o każdym:
– włączeniu się autoalarmu,
– próbie uruchomienia pojazdu bez autoryzacji,
– próbie uruchomienia w godzinach zastrzeżonych,
– Wjechaniu/wyjechaniu ze zdefiniowanego obszaru.

Usługę Logistyczną można rozszerzyć także ochronę Centrum Monitoringu. W takim wypadku Centrum Monitoringu będzie reagowało na otrzymane zgłoszenia alarmowe 24h na dobę, 365dni  w roku.

Zwiększenie kontroli nad przedstawicielami handlowymi

 

 

Odliczenie VAT od samochodów służbowych

Stały nadzór nad pojazdem zwiększa kontrolę nad przedstawicielami handlowymi i innymi pracownikami  korzystającymi z pojazdów. W każdej chwili możliwe jest wygenerowanie raportu postojów i sprawdzenie miejsc przez nich odwiedzanych, co minimalizuje ilość prywatnych wyjazdów  i zmniejsza koszty paliwa.

 

Wykorzystywanie samochodów wyłącznie do celów firmowych umożliwia pełne odliczenia VAT. Pomoże w tym generowany przez system “Raport postojów”. Zawiera on informacje o miejscu i czasie postojów, ich długości, odległości pomiędzy kolejnymi postojami oraz podsumowanie zawierające ilość kilometrów przejechanych przez cały dzień wraz z sumarycznym czasem trwania jazdy.

Kontrola odwiedzanych punktów

System umożliwia tworzenie specjalnych obszarów, zwanych też strefami lub polami. Zaznacza się nimi najczęściej lokalizacje klientów, dostawców, obszary do których pojazdy nie powinny wjeżdźżać lub z których nie powinny wyjeżdżać, a następnie prowadzi się bieżącą kontrolę ich odwiedzania. Wygenrowane raporty ułatwiają nadzór nad pracownikami i wykonywanymi przez nich obowiązkami. Dodatkowo każdy wyjazd i wjazd do strefy może być  raportowany na bieżąco e-mailem lub SMSem.


PODSUMOWANIE USŁUGI LOGISTYCZNEJ

 

Dzięki usłudze logistycznej GdzieAUTO można  błyskawicznie zapoznać się ze szczegółowym raportem eksploatacji samochodu. Usługa Logistyczna umożliwia pełen nadzór nad pojazdami firmowymi i ich eksploatacją oraz daje możliwość skuteczniejszego wykorzystania floty pojazdów i obniżenia kosztów jej utrzymania.

System GdzieAUTO pozwala także nadzorować pracę kierowców i przedstawicieli handlowych. Bieżąca kontrola czasu rozpoczęcia i zakończenia przez nich pracy oraz sumienności w podchodzeniu do powierzonych im obowiązków, przysporzy firmie znacznych oszczędności.