Email biuro@optoscan.com.pl
Zadzwoń +48 74 867 00 11
Otwarte Pon - Pią: 08:00 - 16:00
Logowanie

Agrosmart

Logo AgroSmartProfesjonalny system telemetryczno-logistyczny AgroSmart został zaprojektowany specjalnie pod kątem logistyki i ochrony maszyn rolniczych. Urządzenie zamontowane w maszynie  systematycznie przesyła do systemu  informacje o jej położeniu, prędkości, kierunku jazdy, wyjechaniu z określonej strefy czy uruchomieniu w niedozwolonych godzinach pracy. AgroSmart to system  uniwersalny, który można zamontować praktycznie w każdej maszynie samojezdnej. Dodatkowo jeżeli maszyna ta posiada obsługiwaną magistralę CAN, to uzyskuje się zdalny dostęp do takich danych jak: ilość paliwa, ilość AdBlue, ilość przepracowanych motogodzin, obroty silnika, napięcie na akumulatorze, temperatura silnika, stan licznika, praca EHR, obroty WOM czy podniesienie TUZa.

Wszechstronna aplikacja systemu AgroSmart działa na każdym urządzeniu podłączonym do internetu. Nie wymaga instalacji i współpracuje z  każdym urządzeniem wyposażonym w przeglądarkę.  Dzięki temu dostęp do danych z maszyn jest możliwy za pośrednictwem niemal każdego telefonu, tabletu czy komputera. AgroSmart zapewnia także ochronę maszyny przed kradzieżą. System jest zaprojektowany tak by automatyczne powiadamiał o jeździe na lawecie, uruchomieniu poza godzinami pracy i wyjechaniu z obszaru chronionego.

AgroSmart zagwarantuje spokój i bezpieczeństwo oraz ułatwi logistyczne zarządzanie gospodarstwem.

AgroSmart umożliwia:
– archiwizację przejechanych tras,
– archiwizację wykonanych prac polowych,
– zarządzanie zużyciem paliwa w gospodarstwie,
– wykrycie tankowań i spustów paliwa,
– określenie ilości paliwa zużytego na prace na danym polu,
– określenie ilości paliwa zużytego na dojazd do pola,
– wskazanie stanu ON w zbiorniku,
– alarmowanie o niskim stanie paliwa,
– wskazanie stanu AdBlue,
– ostrzeganie przed niskim poziomem AdBlue,
– zarządzenie czasem pracy pracowników,
– zarządzenie czasem pracy maszyny i jej efektywniejsze wykorzystanie,
– wykrycie pracy poza wyznaczonymi godzinami,
– wykrycie pracy poza gospodarstwem,
– wykrycie zbyt długiego postoju z uruchomionym silnikiem,
– alarmowanie o wyłączeniu silnika bez studzenia turbiny,
– alarmowanie o niskim napięciu akumulatora,
– ochronę przeciwkradzieżową maszyny,
– alarmowanie o lawetowaniu maszyny.

A to wszystko z poziomu niemal dowolnego smartfona, tabletu czy komputera stacjonarnego.


Zalety systemu AgroSmart


APLIKACJA

Wszechstronna i uniwersalna aplikacja AgroSmart nie wymaga instalacji i współpracuje z  każdym urządzeniem wyposażonym w przeglądarkę internetową np. smartfonem, tabletem i komputerem. Dzięki czemu dostęp do danych z monitoringu maszyn jest możliwy z dowolnego miejsca posiadającego dostęp do Internetu.


UNIWERSALNOŚĆ

AgroSmart to system  uniwersalny, który można zamontować praktycznie w każdej maszynie samojezdnej. Dodatkowo jeżeli maszyna ta posiada obsługiwaną magistralę CAN, to uzyskuje się zdalny dostęp do takich danych jak: ilość paliwa, ilość AdBlue, ilość przepracowanych motogodzin, obroty silnika, napięcie na akumulatorze, temperatura silnika, stan licznika, praca EHR, obroty WOM czy podniesienie TUZa.

MNIEJSZE WYDATKI NA PALIWO

AgroSmart idealnie nadaje się do sprawnej i skutecznej kontroli zużycia paliwa. Daje możliwość zdalnego nadzorowania tankowań i pozwala sprawdzić jego zużycie w monitorowanych maszynach. Co najważniejsze, system działa w pełni zdalnie. Właściciel lub osoba upoważniona może w dowolnym miejscu i czasie sprawdzić raporty zużycia paliwa, a dodatkowo na bieżąco otrzymuje przeanalizowane dane o ilości paliwa zużytego od ostatniego tankowania.

AgroSmart wykrywa tankowania i zbiera w jednym miejscu informacje o paliwie i AdBlue wszystkich maszyn w gospodarstwie. Monitoruje też ich stan i automatycznie ostrzega SMSem i e-mailem o ich niskim poziomie.

SZCZEGÓŁOWE RAPORTY DLA GOSPODARSTWA

AgroSmart to profesjonalny system  logistyczny, który wyróżnia się specyficznymi dla rolnictwa funkcjami i raportami, tworzonymi specjalnie do zarządzania pojazdami i maszynami rolniczymi.

System określa ilość paliwa zużytego na prace na danym polu i wylicza ilość paliwa zużytego na dojazd do niego. Dzięki temu możliwe jest szczegółowe rozliczenie kosztów i porównanie ich z latami ubiegłymi. Możliwe jest także porównanie kosztów paliwa dla różnych sposobów uprawy na danym polu.

 


ANALIZA CZAS PRACY

System AgroSmart sprawdza się w monitoringu  i analizie czasu pracy maszyn rolniczych oraz pracowników. Udostępnia informacje o historii użytkowania poszczególnych pojazdów, a każda godzina rozpoczęcia i zakończenia ich pracy jest raportowana.

 AgroSmart:

– archiwizuje przejechane trasy,
– archiwizuje wykonane prace polowe,
udostępnia dane archiwalne z poprzednich sezonów,
– udostępnia aktualną lokalizację maszyny,
– umożliwia kontrolę czasu pracy pracowników,
– udostępnia dane o miejscach i czasie postojów maszyn.


OCHRONA

AgroSmart zapewnia monitoring i ochronę przeciwkradzieżową maszyn rolniczych. Zarządzający gospodarstwem otrzymuje na swój telefon komórkowy lub e-mail informacje:

– przewożeniu maszyny na lawecie,
– uruchomieniu maszyny bez autoryzacji,
– uruchomieniu maszyny w godzinach zastrzeżonych.

Nadzór nad parkiem maszynowych możne jednocześnie sprawować Centrum Monitoringu, które działa 24h na dobę.  Jego operator po odebraniu zgłoszenia alarmowego natychmiast kontaktuje się z wyznaczonymi osobami w celu weryfikacji zgłoszenia i w momencie potwierdzenia kradzieży podejmuje działania mające na celu odzyskanie maszyny.